• KIOS start sterk in de hoofdklasse met ruime overwinning op NRC'22

  • Na een goede voorbereiding stond de allereerste competitiewedstrijd op het programma. KIOS mag voor het eerst in de geschiedenis aantreden in de hoofdklasse. KIOS zit in de poule met SKF (Veenendaal), NKC'51 (Nijverdal) en de eerste tegenstander van het seizoen: NRC'22 uit Enschede. KIOS en NRC'22 zijn geen onbekenden van elkaar, vorig jaar verloor KIOS de kampioenswedstrijd door onderling resultaat van NRC'22. Er was nog een appeltje te schillen zou je kunnen zeggen. 

    Bij de start van de wedstrijd ontstond er direct wat verwarring bij NRC'22. Het was duidelijk te zien dat de opstelling van KIOS een verrassing was. KIOS  begon scherp: binnen drie minuten wisten Lisanne Koster en Janneke Lucas een 0-2 voorsprong op het scorebord te zetten. Niet veel later werd de voorsprong uitgebreid, Hessel Broekhuizen maakte de 3-0.

    Janneke Lucas zorgde voor de 1-4 en na 15 minuten ontstond er een gat van vier door doelpunten van Fleur Pruim en Jarno Hein. KIOS was duidelijk de bovenliggende partij. NRC'22 had moeite met de druk en kon weinig schoten herhalen door het overwicht in de paalzone van KIOS.

    Ondanks het overwicht zag je het tempo bij KIOS inzakken. KIOS vergat een tempo hoger te spelen en liet zich verleiden om statisch te korfballen. Dit zorgde ervoor dat NRC'22 het allemaal wat beter kon bijbenen. Ramon Karsten wist nog wel de 3-7 te maken, maar dat doelpunt werd gecounterd met drie doelpunten op rij. Acht minuten voor tijd was het verschil ineens nog maar één, 6-7.

    KIOS rechtte de rug, liet zich niet gek maken en bleef bij elkaar als een team. Het tempo werd hoger, de acties werden harder ingezet en KIOS kwam geduldiger tot haar kansen. Ramon Karsten en Jarno Hein (2x) brachten het verschil terug naar vier. KIOS ging met een 6-10 voorsprong de kleedkamer in.

    Complimenten dat KIOS zich terug wist te knokken, er was alleen onnodige energie verspild. Afspraken na blijven komen, druk aan de buitenkant, geduldig maar met een hoog tempo spelen en herhalen door een goede rebound.

    Danni Dingsté maakte direct de eerste na rust, 6-11. NRC'22 wist nog wel wat terug te doen en verkleinde de achterstand naar 8-11. NRC'22 had veel moeite om tot doelpunten te komen en wist niet met de druk van KIOS om te gaan. Dit zorgde ervoor dat er een enorme druk op de verdediging van NRC'22 kwam te staan. KIOS kon daarnaast, door een sterke rebound, ook nog vaak herhalen. Jarno Hein maakte wederom een doelpunt in de korfzone, 8-12.

    Na een doelpunt van Lisanne Koster, 9-13, ging NRC'22 voor het eerst wisselen. Door de lengte van Jarno Hein en Hessel Broekhuizen in één vak, wilde NRC'22 daar meer tegenover zetten. Jarno Hein was niet onder de indruk van de wissel en wist tegen hem direct twee keer te scoren, 9-15. De wedstrijd was gespeeld. Lisanne Koster maakte direct daarna de 9-16. KIOS kon nog leveren maar NRC'22 was moe gestreden. Het verschil werd daardoor groter en groter. Jarno Hein, Hessel Broekhuizen en Ramon Karsten zorgden voor de 10-19.

    Voor KIOS was het niet genoeg. KIOS had de kampioenswedstrijd in het hoofd en weet dat een onderling resultaat of doelsaldo altijd een rol kan spelen. Jarno Hein, Ramon Karsten en Danni Dingsté brachten het verschil naar tien. KIOS stond met nog vijf minuten te spelen voor met 12-22. Bij KIOS werd er nog gewisseld, Danique Koster en Martijn Ziel kwamen in het veld voor Fleur Pruim en Hessel Broekhuizen. Einduitslag 12-22.

    Doelpuntenmakers: Jarno Hein 8, Ramon Karsten 4, Lisanne Koster 3, Danni Dingsté, Janneke Lucas, Hessel Broekhuizen 2 en Fleur Pruim 1

    De competitie voor KIOS 2 is ook gestart. Zij speelden tegen DOS Kampen, KIOS wist daar verdienstelijk te winnen met 9-15. Zo konden de vier punten van dit weekend mee met de selectie van KIOS.

    Volgende week zaterdag (14 september), speelt de KIOS-selectie thuis. KIOS 2 moet om 14:00 aantreden tegen Sparta en KIOS 1 speelt om 15:30 tegen NKC'51.